Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 kwietnia 2022 r. KTK Polska sp. z o.o. została wpisana na listę podmiotów objętych sankcjami gospodarczymi, o której mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835). oraz zastosowywano wobec spółki sankcje polegające na zamrożeniu wszelkich środków finansowych oraz zasobów gospodarczych.

W związku z regulacjami wprowadzonymi ustawą sankcyjną oraz wydaną na jej podstawie decyzją, zdaniem spółki bezpodstawnie, spółka zaprzestała sprzedaży oraz dostaw węgla, w tym dostaw na rzecz gospodarstw domowych. Spółka, wobec braku możliwości dysponowania towarem nie ma możliwości zrealizowania złożonych zamówień, w tym zamówień złożonych przez konsumentów, pomimo wpłaconych przez nich przedpłat. Decyzja ta uniemożliwia zwrot klientom wpłaconych przedpłat, jak również uregulowanie, bez winy KTK Polska sp. z o.o. zobowiązań sprzed 25 kwietnia 2022 r. jak również zobowiązań bieżących.

Ponadto wskazujemy, iż w ocenie KTK Polska umieszczenie spółki na polskiej liście sankcyjnej jest nieuzasadnione i postawiło ponad 100 polskich pracowników oraz polskich kontrahentów w bardzo trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej. KTK Polska funkcjonuje na polskim rynku od 2012 r., działamy zgodnie z polskim prawem, płacąc w Polsce podatki oraz inne należności publicznoprawne. Spółka od początku jej funkcjonowania nie wypłacała dywidend wspólnikowi, jak również nie płaciła podatków w Federacji Rosyjskiej.

KTK Polska sp. z o.o wyraża ubolewanie oraz niepokój w związku z wydaną decyzją oraz jej konsekwencjami, w szczególności z uwagi na polskich pracowników oraz polskich kontrahentów, z którymi spółka współpracuje od lat.

Jednocześnie informujemy, iż KTK Polska sp. z o.o. podjęła stosowne kroki prawne celem ochrony swoich interesów, interesów pracowników spółki, jak również jej polskich kontrahentów oraz uregulowania wszelkich zobowiązań.


Z poważaniem,
Ivan Gepting - Prezes Zarządu

Uwaga! Od dnia 1 grudnia 2019r firma KTK Polska sp. z o.o. zmienia swoją siedzibę z ul. Okopowej 7, na ul. Nowomiejską 3, 80-864 Gdańsk

 

KTK Polska Sp. z o.o. jest firmą zajmującą się hurtową sprzedażą węgla kamiennego oraz miałów energetycznych. Swoją działalność prowadzimy na terenie całej Polski. Posiadamy sieć dogodnie zlokalizowanych terminali węglowych. Wszystkie obiekty wyposażone są w infrastrukturę niezbędną do sprawnej logistyki węglowej. W czerwcu 2015 roku KTK Polska wprowadziła na rynek własny groszek workowany „Czarna Perła”.

Kluczowymi wartościami, jakimi kieruje się KTK Polska to terminowość dostaw oraz zapewnienie wysokiej jakości produktu. Dzięki tej strategii funkcjonujemy skutecznie na rynku od 7 lat. Utrzymujemy sprzedaż na poziomie 2 mln ton węgla rocznie. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz skutecznemu planowaniu, cieszymy się zaufaniem wielu klientów biznesowych.

Mając na względzie zapisy ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz.U.2019.118 t.j. z dnia 21 stycznia 2019 r. ze zm) KTK Polska sp. z o.o. z/s w Gdańsku oświadcza, że posiada status dużego przedsiębiorcy.

contact iconZapytania związane z nasza ofertą prosimy kierować pod numer telefonu +48 58 768 56 40 lub pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jesteśmy do dyspozycji w naszej siedzibie w Gdańsku
od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Zapraszamy do współpracy